RENOWACJA I PRZEBUDOWA Z FUNDAMENTOWANIEM, ZABYTKOWEGO MURU OKALAJĄCEGO KOŚCIÓŁ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W WĄSOSZU OD ULICY SIENKIEWICZA W WĄSOSZU” – Etap I

Wąsosz,  dnia 30.09.2024 r.

Zapytanie ofertowe

w ramach postępowania zakupowego na przeprowadzenie prac konserwatorskich

w sprawie zamówienia na przeprowadzenie prac konserwatorskich

  1. Nazwa i adres Zamawiającego:

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Przemienienia Pańskiego, 19–222 Wąsosz, ul. H. Sienkiewicza 40, tel. 86 273 10 82

 

  1. Tryb udzielenie zamówienia
  2. Zamawiający realizuje projekt (dalej ”Projekt”) obejmujący „RENOWACJA I PRZEBUDOWA Z FUNDAMENTOWANIEM, ZABYTKOWEGO MURU OKALAJĄCEGO KOŚCIÓŁ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W WĄSOSZU OD ULICY SIENKIEWICZA W WĄSOSZU” – Etap I, który pozyskał dofinansowanie (wstępna promesa) z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Polskiego Ładu. Podmiotem udzielającym dotacji celowej jest Gmina Wąsosz.
  3. Zamówienie udzielane jest w trybie postępowania ofertowego.
  4. Niniejsze zamówienie nie podlega przepisom ustawy Prawo zamówień publicznych.
  5. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania na każdym jego etapie, bez podania przyczyn.
  6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wystąpienia z zapytaniem dotyczącym dodatkowych informacji, dokumentów lub wyjaśnień w szczególności w związku z weryfikacją oświadczeń złożonych przez Oferentów.
  7. W uzasadnionych wypadkach, w każdym czasie, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może zmodyfikować lub uzupełnić treść zaproszenia do składania ofert.
  8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, ani wariantowych.
  9. Złożenie oferty jest jednoznaczne z zaakceptowaniem bez zastrzeżeń treści niniejszego zapytania ofertowego.
  10. Każdy Oferent może złożyć tylko jedną ofertę.

 

  1. Przedmiot zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace konserwatorskie przy remoncie murów od zewnątrz i od wewnątrz dziedzińca.

 

 

Zakres prac obejmuje następujące pozycje:

  1. remont i miejscowe wzmocnienie fundamentów,
  2. remont cokołu kamiennego,
  3. naprawę pęknięć murów (iniekcja zaprawy i zbrojenie spiralnymi prętami z nierdzewnej stali austenitycznej),
  4. obniżenie terenu do poziomu cokołu kamiennego muru,
  5. wykonanie czapy z dachówki ceramicznej.

Prace konserwatorskie:

  1. prace konserwatorskie przy tynkach i gzymsach,
  2. konserwacja wrót wjazdowych i furt,

 

 

  1. Warunki wykonania prac

Prace muszą zostać wykonane zgodnie z pozwoleniem Podlaskiego Konserwatora Zabytków na wykonanie prac konserwatorskich przy obiekcie zabytkowym z dnia 21.05.2024 r. znak Ł.5142.37.2024.SZ. Prace muszą zostać wykonane z użyciem materiałów wyłącznie wysokiej jakości, przeznaczonych do prac przy zabytkach i dostosowanych do przedmiotu zamówienia. Oferenci zobowiązani są do przedstawienia na żądanie Zamawiającego listy materiałów (rodzaj materiału, producent oraz oznaczenie pozwalające jednoznacznie zidentyfikować materiał), które planuje wykorzystać przy prowadzeniu prac. Dla uniknięcia wątpliwości dodaje się, że Zamawiający nie narzuca stosowanie materiałów konkretnego producenta, a badać będzie wyłącznie walory jakościowe propozycji oraz ich dostosowanie do przedmiotu zamówienia.

Złożenie oferty wiąże się z zobowiązaniem do wykonania prac zgodnie ze wszelkimi odnośnymi przepisami prawa (prawo ochrony zabytków, w tym przepisy wykonawcze dotyczące BHP, zabezpieczenia miejsca wykonywania prac, zastosowania stosownych oznaczeń itp.) oraz do fizycznego udziału w odbiorach. Po stronie zamawiającego leży wyłącznie ustanowienie inspektora nadzoru konserwatorskiego oraz wykonywanie obowiązków inwestora, które zgodnie z prawem nie mogą być wykonywane przez inny podmiot.

 

Prace muszą być wykonane w terminie 12 miesięcy od podpisania umowy.

 

Oferent w przypadku wyboru jego oferty udzieli gwarancji umownej na okres 5 lat.

 

 

 

 

  1. Opis warunków udziału w postępowaniu (kryteria dostępu)

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

  1. doświadczenia zawodowego:

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca:

  1. wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, w sposób należyty co najmniej 2 (dwie) usługi polegające na konserwacji lub remoncie zabytku nieruchomego wpisanego do właściwego rejestru obiektów zabytkowych lub – w przypadku rejestrów prowadzonych poza RP – rejestrów równoważnych, prowadzonych na podstawie przepisów obowiązujących ze względu na miejsce położenia zabytku lub wpisanego do inwentarza muzeum.

 

W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca musi złożyć wraz z ofertą wykaz usług wraz z dowodami potwierdzającymi ich należyte wykonanie.

  1. Kadra techniczna

 Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca na czas realizacji zamówienia będzie dysponował:

  1. co najmniej 1 osobą o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia, tj.: - posiada uprawnienia budowlane określone przepisami Prawa budowlanego oraz która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury,- spełniającą wymogi określone w art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, przewidzianą do kierowania pracami przy zabytkach nieruchomych,

W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca musi złożyć wraz z ofertą wykaz osób wraz z  dokumentami poświadczającymi ich wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

 

  1. Sytuacja ekonomiczna i finansowa

Wykonawca musi wykazać, że posiada polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku inny dokument, potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia – w przedmiocie wykonania usługi konserwacji – z sumą gwarancyjną nie mniejszą niż 400.000 PLN,

W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca musi złożyć wraz z ofertą polisę wraz z potwierdzeniem opłacenia składki ubezpieczeniowej.

 

  1. Wizja lokalna

Zamawiający wymaga obowiązkowego przeprowadzenia wizji lokalnej przedmiotu zamówienia w wyznaczonych terminach:

- 14.10.2024 r. godz. 10:00 – 12:00,

- 21.10. 2024 r. godz. 10:00 – 12:00,

W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca musi złożyć stosowne oświadczenie w dniu przeprowadzenia wizji.

 

  1. Wykonawca, jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w pkt 5 A,B,C,D.
  2. Brak wykazania spełnienia któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a tym samym uznaniem złożonej przez niego oferty za odrzuconą.
  3. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu, określonych w pkt. 5, dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach. Z treści załączonych do oferty dokumentów i oświadczeń musi jednoznacznie wynikać, iż postawione przez Zamawiającego warunki Wykonawca spełnił. Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji dokumentów.
  4. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM
    1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości:

5.000,00 zł. (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100)

  1. Wadium może być wniesione w następujących formach:
  1. pieniężnej – wpłacone przelewem na konto Zamawiającego,
  2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
  3. gwarancjach bankowych,
  4. gwarancjach ubezpieczeniowych,
  5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. nr 100, poz. 1158 z późn. zm.).
  6. W przypadku złożenia wadium w formie pieniężnej, wadium należy wnieść przelewem na konto nr 97 8768 0003 2605 5882 2000 0010 w Banku Spółdzielczym w Szczuczynie

Wadium winno być na koncie Zamawiającego, nie później nie przed upływem terminu składania ofert.

Dowód (kopia) potwierdzenia złożenia wadium powinna zostać załączona do oferty.

Oferta która nie spełnia któregokolwiek z warunków określonych w pkt 5 powyżej, z uwzględnieniem sposobu ich udokumentowania zgodnie z opisem zawartym w niniejszym punkcie, zostanie odrzucona ze względów formalnych i nie będzie analizowana merytorycznie. Zamawiający odrzuci również ofertę w przypadku, gdy na wezwanie Zamawiającego Oferent nie dostarczy dokumentów potwierdzających wiarygodność oświadczeń. W przypadku odrzucenia oferty Oferentowi nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego.

  1. Dane do kontaktów
  2. Proboszcz Marek Milanowski

e-mail: marekm7@o2.pl

19–222 Wąsosz, ul. H. Sienkiewicza 40

tel. 86 273 10 82

  1. Sposób i termin złożenia oferty

Oferty można składać wyłącznie osobiście w siedzibie Parafii (po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu) lub listownie, w nieprzekraczalnym terminie do dnia
4 listopada 2024 r. do godz. 11.00, na adres Zamawiającego wskazany w punkcie 1.

Oferty należy składać na formularzu stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania.

Osoba podpisująca ofertę musi być upoważniona do reprezentowania Oferenta. W przypadku, jeśli prawo reprezentacji nie wynika z publicznych rejestrów jak CEiDG albo KRS, oferta do której nie dołączono pełnomocnictwa będzie uznana za nieważną.

Oferty niekompletne (tj. niezawierające wszystkich obowiązkowych elementów) lub złożone po wyznaczonym terminie nie będą brały udziału w postępowaniu. Zamawiający nie ma obowiązku wezwania Oferenta do uzupełnienia oferty o brakujące dokumenty.

Kopie dokumentów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę / osoby składające ofertę.

Za termin złożenia oferty przyjmuje się termin dostarczenia oferty do Zamawiającego (nie decyduje data nadania listu poleconego), w tym godzinę dostarczenia.

 

  1. Termin związania ofertą

Oferenci pozostają związani ofertą przez okres 45 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

  1. Kryteria wyboru oferty i opis sposobu ich obliczania

Za najlepszą zostanie uznana oferta spełniająca wszystkie kryteria formalne (dostępu) opisane w pkt 5 powyżej i udokumentowane zgodnie z treścią Zapytania oraz przewidująca najniższe wynagrodzenie brutto. W przypadku przedsiębiorców stawka brutto oznacza stawkę zawierającą wszystkie podatki, w tym VAT, w przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej stawka brutto oznacza całkowity koszt wynagrodzenia, tj. łącznie z tzw. kosztami pracodawcy (tzw. „duże brutto”)/ .

W przypadku, gdy co najmniej dwóch Oferentów spełniających kryteria dostępu złoży oferty na tę samą kwotę wynagrodzenia, zostaną poproszeni o złożenie ofert uzupełniających.

Zamawiający zastrzega sobie prawo w przypadku rażąco niskiej ceny do wezwania Oferenta do złożenia wyjaśnień, skąd wynika taka wycena. W przypadku braku odpowiedzi lub nie przekonującej odpowiedzi Zamawiający ma prawo do odrzucenia takiej oferty.

  1. Rozstrzyganie sporów

Ewentualne spory w relacjach z wykonawcami o roszczenia cywilnoprawne w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, poddane zostaną mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem albo osobą prowadzącą inne polubowne rozwiązanie sporu.

 

 

  1. Załączniki.
  2. załącznik nr 1 – formularz ofertowy
  3. załącznik nr 2 – dokumentacja techniczna

 

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Gminy Wąsosz

Wytwarzający/odpowiadający: Artur Wiszowaty

Data wytworzenia: 2024-09-30

Wprowadzający: Artur Wiszowaty

Data modyfikacji: 2024-11-25

Opublikował: Artur Wiszowaty

Data publikacji: 2024-09-30