Gmina Wąsosz – pomoc osobom potrzebującym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu

 

Działając na podstawie art. 33 ust.4a ustawy z dnia 11 lipca 2014r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U.2014 poz.1146 z późń. zm.) Gmina Wąsosz informuje o przystąpieniu do realizacji projektu pt. „Gmina Wąsosz – pomoc osobom potrzebującym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu”. Projekt jest realizowany w okresie od 01.06.2020 r. do 30.06.2021 r. Przyczyną uzasadniającą udział Gminy Wąsosz w projekcie jest zwiększenie potencjału Gminy w zakresie miejsc świadczenia usług opiekuńczych oraz zwiększenie potencjału kadrowego dotyczącego osób zdolnych do świadczenia usług opiekuńczych na terenie Gminy Wąsosz.

Podmiotami uczestniczącymi w realizacji projektu są Spółdzielnia Socjalna Active Go
w Białymstoku z siedzibą w Białymstoku
(Lider), Gmina Wąsosz (Partner) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąsoszu (Realizator).

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach:
OSI PRIORYTETOWEJ IX: ROZWÓJ LOKALNY, DZIAŁANIA 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, PIORYTET INWESTYCYJNY 9.6 Strategie rozwoju lokalnego kierowane przez społeczność 

Cel główny projektu:
Celem głównym projektu jest zwiększenie potencjału Gminy Wąsosz w zakresie miejsc świadczenia usług opiekuńczych poprzez objęcie 11 (6K, 5M) mieszkańców Gminy Wąsosz usługami opiekuńczymi w miejscu zamieszkania oraz zwiększenie potencjału kadrowego dotyczącego osób zdolnych do świadczenia usług opiekuńczych na terenie Gminy poprzez zapewnienie dla 6 (6K) pracowników i wolontariuszy instytucji pomocy i integracji społecznej odpowiednich szkoleń w okresie do IV 2021 r.

Grupa docelowa:
Grupę docelową stanowić będzie 11 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (6K, 5M) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz 6 pracowników i wolontariuszy instytucji pomocy i integracji społecznej uczących się, zamieszkujących bądź pracujących na terenie LGD Biebrzański Dar Natury.

Oferta projektu:

  1. USŁUGI OPIEKUŃCZE ŚWIADCZONE W MIEJSCU ZAMIESZKANIA
  2. SZKOLENIE DLA PRACOWNIKÓW I WOLONTARIUSZY INSTYTUCJI POMOCY I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ – OPIEKUNOWIE OSÓB POTRZEBUJĄCYCH WSPRACIA W CODZIENNYM FUNKCJONOWANIU

Rekrutacja:
Rekrutacja będzie miała charakter otwarty. Realizowana będzie w oparciu o zróżnicowane kanały informacyjno−promocyjne, zapewniające dotarcie do jak największej liczby osób, przy zachowaniu zasady równości szans i niedyskryminacji. Prowadzona będzie z największym natężeniem w I miesiącu realizacji projektu.

Kryteria formalne:

  • osoby uczące się, pracujące lub zamieszkujące na terenie realizacji Projektu (LGD Biebrzański Dar Natury) – weryfikacja: oświadczenie,
  • osoby będące pracownikami lub wolontariuszami instytucji pomocy i integracji społecznej – weryfikacja: oświadczenie.

 

Kryteria pierwszeństwa:

  • osoby nie biorące udziału w szkoleniach z tej samej dziedziny w ciągu ostatnich trzech lat: +5 pkt – weryfikacja: oświadczenie.

Termin naboru:
2020.06.01 – 2020.06.30

Okres realizacji:
Projekt realizowany w okresie 2020.06.01 – 2021.06.30

Efekty projektu:
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w programie: 11 (6K,5M),

Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych usługami społecznymi świadczonymi w interesie ogólnym w programie: 11 (6K,5M)
Liczba utworzonych w programie miejsc świadczenia usług asystenckich i opiekuńczych istniejących po zakończeniu projektu: 6
Liczba wspartych w programie miejsc świadczenia usług społecznych istniejących po zakończeniu projektu: 6

Biuro projektu:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąsoszu

Pl. Rzędziana 8

19-222 Wąsosz

 tel. 86 273 10 01

e-mail: opswasosz@poczta.onet.pl

 

 

 

 

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Gminy Wąsosz

Wytwarzający/odpowiadający: Janusz Śnieżko

Data wytworzenia: 2020-06-08

Wprowadzający: Artur Wiszowaty

Data modyfikacji: 2020-10-16

Opublikował: Artur Wiszowaty

Data publikacji: 2020-10-12